Jak jsem ztratil iluze a rozhodl se dát svůj hlas komunistům

6. 06. 2012 12:20:03
Moje názory byly vždy zaměřeny pravicově, myšlenky lze vysledovat v mých předchozích článcích. Nežiji si špatně. Mám vše, co potřebuji, pracuji i podnikám. Přesto všechno dám příště svůj hlas komunistům. Proč?

Měl jsem prostě smůlu. Nebo možná i štěstí. Osobně jsem v uplynulé době několikrát narazil na tvrdou realitu dnešní doby, která si žádá nejen schopnosti a dovednosti, ale bohužel především tvrdé lokty a dobré kontakty. A pokud se postavíte těm, jejichž jména se nesmí vyslovit, případně jejich dobrým známým, máte o problém postaráno. Ve spojení s obecným pocitem ze současného stavu společnosti, není daleko k následující úvaze.

Znáte-li v současné době ty správné lidi, máte vyhráno. Nemusíte umět vůbec nic, nemusíte této zemi přinášet nic pozitivního, nemusíte vytvářet nové hodnoty. Často dokonce naopak. Stačí jen, abyste měli dobrý žaludek a nulové zábrany. Pokud jste navíc chytli příležitost pevně do rukou a dokázali se jakýmkoli způsobem prosadit v oboru, který je na podobné lidi přímo napojen, jste král. Chod této země, krajů a obcí, nepřímo řídí podobné figurky. Ty, o které by si v běžném životě většina slušných lidí neutřela ani nos, přesto z nich jde určitý strach a jejich moc roste úměrně s množstvím vysátých veřejných financí. Díky dlouhodobé politice neustálých změn, opatření a úspor, toto vše přehlížíme a tolerujeme, každý se stará v první řadě o to, aby sám přežil s co největším úspěchem a jeho životní úroveň neklesla. Vlastně je nám jedno, kdo nám vládne, jde nám jen o to, aby to co možná nejméně bolelo. Záměrné a účelové propojení politiky a podnikání, s často neprůhledným vlastnictvím, někdy pro změnu naopak s ani již vlastnictvím netajeným, nám nevadí.

Z České republiky se, v určitých sférách, opět, pomalu ale jistě, stává stát bez jistoty základní spravedlnosti, s ovlivnitelnou policií, justicí a závislými úřady, to vše v případě potřeby kryto z nejvyšších míst. Trochu jinak, než v časech předrevolučních, možná však o to hůře. Záleží na tom, kdo je zrovna vaším soupeřem. Nepřeháním, nestraším, zažil jsem.

Veřejně sledujeme mocenské boje, které probíhají na všech frontách, liší se jen použité zbraně, síla a ti, kteří konkrétní bojovníky ovládají. Vybíráme si své favority, kterým fandíme a neuvědomujeme si, že jsme svědky divadla, kde je scénář a výsledek dopředu pevně daný. Boje střídají informace o úspěšně uzavřených obchodech a zadaných veřejných zakázkách. S periodickou přesností přichází vždy následně odhalení již ničím a nikoho nepřekvapujících zlodějen. Protekce, lobbování, korupce. Tři termíny, které se dostaly do každodenního slovníku a jejich význam se stal běžným, opomíjeným, prostě něčím, s čím se automaticky počítá. Všechna ta špína se schovává za pozlátko demokracie, svobody a dostatku čehokoli, nač si vzpomeneme.

To vše zmizí v okamžiku, kdy se náhodou ocitneme tváří v tvář těm, kteří si nenechají zasahovat do svých nitek, vedoucích ke skutečné moci a vlivu. Ve chvíli, kdy jim zasáhneme do jejich plánů, pocítíme se vší silou, že pseudodemokracii lze snadno kombinovat s diktaturou, dle momentální potřeby. V čem se to tedy liší od minulého režimu? Pocit bezmoci je nakonec vždy stejný.

Dostali jsme se k úplnému morálnímu dnu, tedy alespoň doufám. Doufám, že už nemůže být hůře. Vadí mi, že veškeré podstatnější dění v této zemi, je ve skutečnosti ovládáno a kontrolováno těmi, kteří k tomu nemají absolutně žádnou pravomoc. Vadí mi, že vše, co je zde činěno, je tak činěno jen s vidinou vlastního zisku. Vadí mi, že se politici k tomuto bez skrupulí propůjčují. Vadí mi, že z nás veřejně dělají idioty.

S ohledem na toto se vší vážností říkám, že ač pravicového smýšlení, budu volit komunisty. Jako výraz nejvyššího opovržení s touto společností, která si díky své lhostejnosti nezaslouží nic lepšího, než zopakovat historii a znovu dostat šanci poučit se z předchozích chyb. Jako demonstraci toho, jak lze donutit k zoufalým a zdánlivě nelogickým krokům i ty, kteří nad budoucností doposud přemýšleli.

Autor: Jiří Hadaš | středa 6.6.2012 12:20 | karma článku: 47.57 | přečteno: 16283x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimír Zeman

No to je úroveň, pánové!

Takže cesta na Krym je v každém případě nelegální. Přes Ukrajinu by to určitě nešlo, to je náš spojenec a přes Rusko je to vždycky nelegální. Navíc je to ohrožení naší bezpečnosti. To jsou závěry, laik i odborník se diví a žasne

15.11.2018 v 7:12 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 170 | Diskuse

Karel Trčálek

Andrej Babiš nesmí odstoupit! Nesmí! Nesmí! Je to puč! Puč Palermo!

„Babiš nesmí odstoupit! Nesmí! Nesmí!“ hřímám jako bolševici v padesátých letech, ale, naštěstí, v obráceném gardu

14.11.2018 v 18:56 | Karma článku: 22.61 | Přečteno: 1030 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se pouze brání teroristům z Hamásu

Židovský stát není tím, kdo provokuje násilí v pásmu Gazy. Tím jsou fanatičtí muslimové, kteří tam zapalují pneumatiky, využívají dětí jako živých štítů při útocích na vojáky IDF a odstřelují izraelské území.

14.11.2018 v 18:36 | Karma článku: 26.27 | Přečteno: 473 | Diskuse

Karel Trčálek

Povedená štvanice na lidskou hyenu

Mně se štvanice libí. Člověk se při nich nádherně odreaguje, vyčistí hlavu, jak se říká. A taky občas, což je v mém případě obzvláště důležité, vytáhne paty z té své čajovny, kde sedí a čučí do magoráku

14.11.2018 v 17:39 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 742 | Diskuse

Zdeněk Macura

Nechte toho Babiše na pokoji aneb neřešme tolik dávnou minulost

Vážení přátelé, jsem znechucen a to velmi, jak se neskutečně řeší, že Babiš někde něco, před deseti lety nebo třiceti lety. Mě to vůbec nezajímá. Mě zajímá, co dělá teď .

14.11.2018 v 15:23 | Karma článku: 37.15 | Přečteno: 1664 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3539
Místo: Ústecký kraj. Aktuálně podporované politické myšlenky: pravicové. Charakteristika: názory nestavím jen na společensky pozitivně přijímaných myšlenkách. Kritici nechť kritizují, souhlasící ať souhlasí... z obojího se dá dobře poučit. Změna tohoto názoru je vyhrazena.

Najdete na iDNES.cz